EGBL - III stage 28.02-03.03.19 Saulkrasti LATVIA


Welcome
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2018/2019
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
   III stage 28.02-03.03.19 Riga LATVIA
   III stage 28.02-03.03.19 Saulkrasti LATVIA
   II stage 17-20.01.19 Kuremaa ESTONIA
   II stage 17-20.01.19 Košice SLOVAKIA
   I stage 25-28.10.18 Minsk BELARUS
   I stage 25-28.10.18 Grodno BELARUS
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  



European Girls Basketball League     
Season 2018/2019

III stage    
U16 /2003-2004/

28.02-03.03.2019        
Saulkrasti , LATVIA

Group A
Grodnooblsport-BC Prinemanie  Grodno , Belarus
Basketball Academy MBA  Moscow ,  Russia

Basketball club Tsmoki Minsk  Minsk , Belarus

Sport school Ramenskoje Moscow region , Russia
 
 
Group D

RGUOR Minsk  Minsk , Belarus

U15 Karta Vilnius , Lithuania

Basketball club Kolibri  Riga , Latvia

HBA PHYK Cadets Helsinki , Finland   

01.03.2019
09.00 Ramenskoje-HBA PHYK Cadets  47:58
10.30 BC Prinemanie - RGUOR Minsk     33:54
12.00 BA MBA - U15 Karta                       63:53
13.30 BC Tsmoki - BC Kolibri                  45:52
15.00 RGUOR Minsk - Ramenskoje         48:35
16.30 HBA PHYK Cadets-Prinemanie    75:69
18.00 BC Kolibri – BA MBA                       64:59
19.30 U15 Karta – BC Tsmoki                  69:66

02.03.2019
09.00 BC Kolibri - BC Prinemanie         58:49
10.30 U15 Karta - Ramenskoje             59:28
12.00 RGUOR Minsk -  BC Tsmoki          51:42
13.30 HBA PHYK Cadets– BA MBA        62:76
15.00 Ramenskoje - BC Kolibri              38:52
16.30 BC Prinemanie  - U15 Karta        43:71
18.00 HBA PHYK Cadets - BC Tsmoki   44:48
19.30 BA MBA - RGUOR Minsk                66:50

03.03.2019
09.00 Ramenskoje – BA MBA                36:58
10.30 U15 Karta-HBA PHYK Cadets     65:55
12.00 BC Kolibri - RGUOR Minsk            43:45
13.30 BC Tsmoki - BC Prinemanie        55:63
14.45 Closing Ceremony
  
 
Contacts:
Edgars Zanders
+371 2o606017
edgars@eybl.lv
 
Sport hall :
Saulkrasti sports center
3 Smilsu street, Saulkrasti, Latvia
 
Hotel:
„Minhauzena Unda”
74 Ainazu street,Saulkrasti,Latvia

 



Refrigerant gas R410a R134A R404A R32