EGBL - I STAGE 06-09.10.16 GRODNO BELARUS


Welcome
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2018/2019
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
   SUPERFINAL 25-28.05.17 Aerhus DENMARK
   III STAGE 23-26.02.17 Valmiera LATVIA
   III STAGE D2 23-26.02.17 Kuremaa ESTONIA
   III STAGE 16-19.02.17 Sokolow Podlaski POLAND
   II STAGE 15-18.12.16 Kosice SLOVAKIA
   II STAGE 8-11.12.16 Parnu ESTONIA
   II STAGE D2 8-11.12.16 Podolsk RUSSIA
   I STAGE 20-23.10.16 Riga LATVIA
   I STAGE D2 20-23.10.16 Riga LATVIA
   I STAGE 06-09.10.16 GRODNO BELARUS
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  



EGBL season 2016/2017

U 16 /2001-2002/
I stage

06.-09.October 2016 

 
Grodno, Belarus
 
ONLINE
07.10.2016                                                                    
9.30  COR Viktoria  - BC Aabyhoj                           41:49
11.00 MKK Sokolow S.A. - Valmieras BSS            53:32
9.30.  BS Riga/TTP - BC BMS                                   43:56
11.00 SDJSOR Nr.7-Prinemanie- Parnu SS           72:41
                                  
16.00 BC BMS - COR Viktoria                                  57:39         
17.30 BC Aabyhoj - BS Riga/TTP                           52:54  
15.30 Parnu Sport School - MKK Sokolow S.A.    43:48      
17.00 Valmieras BSS-SDJSOR Nr.7-Prinemanie 44:76                                                                
08.10.2016
9.30 BS Riga/TTP - Valmieras BSS                        54:38       
11.00
MKK Sokolow S.A. - BC BMS                         42:52 

9.30 COR Viktoria - Parnu Sport School                53:49
11.00 SDJSOR Nr.7-Prinemanie-BC Aabyhoj       64:39
15.00 Valmieras BSS - COR Viktoria                      42:55                                                              16.30 BC Aabyhoj - MKK Sokolow S.A.                  52:37         
15.00 Parnu Sport School - BS Riga/TTP              41:63    
16.30 BC BMS - SDJSOR Nr.7 - Prinemanie          48:65                                                                      
09.10.2016 
9.00 BC Aabyhoj - Valmieras BSS                       83:10                                                                 10.30 BC BMS - Parnu Sport School                    66:47                   
9.30 MKK Sokolow S.A. - COR Viktoria                54:43      

11.00 SDJSOR Nr.7-Prinemanie-BS Riga/TTP    56:39                                                        
 

Contacts :
IRINA KARLJUK
GSM: +801 52 48 51 22

SERGEJ BAJRAK
GSM: +375 29 83 85 783
sdyshor_7@mail.ru
www.prinemanie.by
 

с/к «Виктория»    ул. Гагарина, 18/1 

Sports complex sports management and tourism Grodno regional Executive Committee Address: Grodno, Gagarina str., 18/1 Webpage: http://sporturkomplex.by
 
        

с/к «Гр.ГУОР»   ул. Поповича, 1 

Grodno state College of Olympic reserve"
Address: Grodno, street Popovicha, 1
Phone: +37580152522233 Webpage: www.uorgrodno.by

 

Hotel "Belarus"
Address: Grodno, Kalinovskogo str., 1

 






Refrigerant gas R410a R134A R404A R32