EGBL - II stage 13-16.12.18 Czluchow POLAND


Welcome
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2018/2019
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
   III stage 14-17.03.19 Liepaja LATVIA
   III stage 14-17.03.19 Riga LATVIA
   II stage 13-16.12.18 Czluchow POLAND
   II stage 13-16.12.18 Raubichi BELARUS
   I stage 18-21.10.18 Kuremaa ESTONIA
   I stage 17-20.10.18 Saulkrasti LATVIA
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  





European Girls Basketball League    
Season 2018/2019

II stage   

U13 /2006/

13-16.12.2018      
Czluchov , POLAND


Group A
BC Tiit Soku KK/SK Nord   Tallinn , Estonia
Basketball school Riga/Jugla   Riga , Latvia
BSS/GLASS/VIA  Valmiera , Latvia
Basketball club SBŠ Ostrava  Ostrava , Czech Republik

Group C
Pomerania 2006  Gdansk , Poland
Basketball school Timerazevskaja  Moscow , Russia
Basketball club Tapiolan Honka  Espoo , Finland
Basketball club Tavriyska Zirka  Herson , Ukraina

14.12.2018
9.00 Tiit Soku KK/SK Nord - Tapiolan Honka    38:66
10.30 Riga/Jugla - Timerazevskaja                  57:47
12.00 BSS/GLASS/VIA - Pomerania 2006       16:69
13.30 SBŠ Ostrava - Tavriyska Zirka                 67:34
15.00 Timerazevskaja-Tiit Soku KK/SK Nord   70:51
16.30 Tapiolan Honka - Riga/Jugla                    38:45
18.00 Pomerania 2006 -  SBŠ Ostrava              67:46
19.30 Tavriyska Zirka  - BSS/GLASS/VIA         54:46

15.12.2018 
9.00 Riga/Jugla - Pomerania 2006                    45:71
10.30 Tiit Soku KK/SK Nord-Tavriyska Zirka    38:58
12.00 SBŠ Ostrava - Tapiolan Honka                 46:49
13.30 BSS/GLASS/VIA - Timerazevskaja         46:73
15.00 Pomerania 2006-Tiit Soku KK/SK Nord   98:16
16.30 Tavriyska Zirka - Riga/Jugla                     59:78
18.00 Tapiolan Honka - BSS/GLASS/VIA          63:22
19.30 Timerazevskaja - SBŠ Ostrava                83:68

16.12.2018
9.00 Tapiolan Honka - Tavriyska Zirka              54:46
10.30 BSS/GLASS/VIA - Riga/Jugla                  30:53
12.00 SBŠ Ostrava - Tiit Soku KK/SK Nord        74:41
13.30 Pomerania 2006 - Timerazevskaja          78:24
15.00 Closing Ceremony
 
Accommodation & Sports hall:
Powiatowa Bursa Szkolna
77-300 Człuchów
ul. Koszalińska 2

Contacts:
Marcin Korpolewski (+48 696 093 052)-Russian
Adam Greczyło (+48 691 494 000)-English
 



Refrigerant gas R410a R134A R404A R32