EGBL - I stage Riga LATVIA


Welcome
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2018/2019
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
   S U P E R F I N A L
   I stage Div.2 Czluchow POLAND
   I stage Riga LATVIA
   I stage Riga LATVIA
   II stage ANIKSCIAI LITHUANIA
   II stage SALDUS LATVIA
   II stage Div.2 Kuremaa ESTONIA
   III stage Kuremaa ESTONIA
   III stage Tallinn ESTONIA
   III stage Div.2 Riga LATVIA
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  






Season 2015/2016
U 15   
Division 1
I stage
23.-26.October 2015
Riga , Latvia 



B group
Liepaja Basketball school   Liepaja , Latvia

Basketball school Riga/Ridzene  Riga , Latvia
MKK Sokolow SA   Sokolow Podlaski, Poland
Sport club Audentes   Tallinn , Estonia


D group

Basketball school 3.BJSS  Riga , Latvia
Sport school Saldus  Saldus , Latvia
Basketball club BMS Copenhagen , Denmark
Basketball club Aabyhoj  Aarhus , Denmark

24.10.2015
9.00  
MKK Sokolow SA  - BC BMS          36:45
10.30 SC Audentes - BC Aabyhoj           29:46

12.00 SS Saldus  - BS  Riga/Ridzene     23:53

13.30 BS 3.BJSS  - Liepaja BS                50:48

15.00 BC BMS - SC Audentes                  55:19

16.30 BC Aabyhoj  - MKK Sokolow SA   52:22

18.00 BS  Riga/Ridzene - BS 3.BJSS     42:30

19.30 Liepaja BS – SS Saldus                  42:57


25.10.2015

9.00
BC Aabyhoj  - Liepaja BS                62:26
10.30
BS  Riga/Ridzene - BC BMS         44:38
12.00
BS 3.BJSS - SC Audentes             56:37
13.30
SS Saldus - MKK Sokolow SA       43:32
15.00
Liepaja BS - BC BMS                     36:41
16.30
BS  Riga/Ridzene - BC Aabyhoj  32:47
18.00
MKK Sokolow SA - BS 3.BJSS      49:33
19.30
SC Audentes - SS Saldus              29:71

26.10.2015

9.00
BC Aabyhoj - SS Saldus                  40:21
10.30
BC BMS  - BS 3.BJSS                     50:45
12.00 MKK Sokolow SA  - Liepaja BS    55:51

13.30
BS Riga/Ridzene-SC Audentes   60:29

 

Sport hall & Accommodation:
Riga boording school

Brivibas street 384a,Rīga,Latvija
Tel. +371 67551874 ; +371 67541832


Accommodation for team BC Aabyhoj :
Hotel Baltpark

Pernavas street 36
Riga , Latvia

Contacts:
DAIGA ŽVIRBLE
GSM: +371 29471101
E-mail: daiga.3.bjss@inbox.lv
 

 















 



Refrigerant gas R410a R134A R404A R32